בניית אתר חנות

בניית אתר חנות – מה עליכם לדעת לפני פתיחת החנות?

בניית אתר חנות לעסקים וירטואליים או להגברה תודעתי להגדלת מכירות לחנויות קיימות. בכל העולם אנשים מוכרים את המוצרים שלהם ברמת האזור שלהם על ידי הקמת חנות או חנויות פיזיים בתחומים שונים ומגוונים. עם התפתחות העולם הווירטואלי, ישנו מספר רב של עסקים אשר רוצים להגדיל את מחזור העסק ולהפיץ את המוצרים או השירותים שהם מציעים לקהל רחב וגדול יותר, על ידי בניית אתר חנות ווירטואלית. מה גם שישנם עסקים אשר מדלגים על החלק של החנות הפיזית ובוחרים להתחיל את העסק שלהם על ידי בנייה של חנות ווירטואלית. אין ספק שמכירה או שירות כזה ואחר תלוי בגורם הראשון להצלחה של העסק שלכם, שהינו הדרישה למוצר או השירות שאתם מציעים בשוק.

בניית אתר חנות – חנויות וירטואליות לעסקים

נניח שיש לך חנות שפתוחה 24 שעות ביממה ללא צורך באיש מכירות, וגם כשאתה נח, ניתן למכור את הסחורה או השירותים שלך.

או תחשוב שבמקום שהלקוח יגיע לחנות שלך, אתה הולך לבית, למקום העבודה והלקוח שלך יכול להגיע אליך מכל רחבי הארץ.

כולנו חווינו את התקופה המרה של הקורונה וראינו אילו עסקים פשטו רגל ולא יכלו להרוויח יותר, אבל היו גם עסקים שחוו מכירות טובות במקום לצמצם את ההכנסה, אבל יש מי שתוהה איך הם עשו זאת?

בניית אתר חנות

כן, ניחשתם נכון, קיומו של האתר הוא שגרם לאותם עסקים לא להיכשל ולעשות מכירות גם כשכולם היו בבית.

באמצעות האתר תוכלו לבנות את החנות המקוונת שלכם ולהרוויח כסף שבעה ימים בשבוע ללא צורך בעלויות כמו השכרת מקום, קישוט, איש מכירות, רואה חשבון ועוד אלפי עלויות.

אולי אתם שואלים את עצמכם, האם אפשר לתגבר את העסק, על ידי בניית אתר חנות ווירטואלית? בתשובה לשאלה, אני חייב לומר שכן! אבל קודם כל עדיף להכיר את היתרונות של בניית אתר חנות כדי שהקונספט יתבהר עבורכם ותצאו מהבלבול.

בניית אתרי חנויות מקצועיים – יתרונות

באופן כללי, היתרונות של בניית אתר חנות הם רבים ומגוונים, ואתם נותנים לעצמכם אפשרות להתקדם על ידי בניית אתר חנות לעסק שלכם. לדוגמה: הלקוחות שלך יכולים להזמין מהאתר שלך ללא הגבלות זמן ומקום, או שאתה יכול למקד ללקוחות נוספים עם מודעות האתר שלך. אין ספק מה גם, שהקמת חנות מקוונת היא הרבה יותר זולה מהקמת חנות פיזית למי שמחפש לפתוח חנות ווירטואלית בלבד.

מהם השלבים בניית אתרים לחנויות

לגבי בניית אתר חנות, אני מציע להיעזר במומחה. כי בתחום עיצוב אתרים זה יכול לעזור לך ביתר דיוק או ליצור עבורך אתר מושלם ופונקציונלי, זכרו האתר שלכם זה העסק האמיתי שלכם. לכן אם המוצרים או השירותים שאתם מציעים איכותיים ומקצועיים, אתר איכותי ומקצועי שנבנה על פי הקריטריונים של GOOGLE זה חובה ולא בחירה עבורכם.

בשלבי בניית אתר חנות, שימו לב היטב לפרטים הקיימים, כי יש לכך השפעה ישירה על תוצאות העסק שלכם. לסוג הבחירה של שם החנות יש חשיבות רבה, למעשה, עם שם החנות שלכם אתם מספקים תקציר של העסק שלכם ללקוח שרואה את השם שלך באתר העסקי שלך שהינו למעשה אתר תדמית לעסק או לעסקים שיש לך.

גם סוג העיצוב הפנימי של האתר חשוב מאוד. הדרך לבחירת צבעים, סידור אייקונים וכו' בתצוגה הכוללת של האתר יכולה למשוך ולהדוף לקוחות. (אנו מציעים לך לבחור צבע כדי לגרום לעסק שלך להיראות מקצועית יותר.)

בניית אתר חנות מקצועי

נקודה חשובה נוספת משלבי יצירת אתר חנות היא התכנים שבהם אתה משתמש באתר שלך. נסו להשתמש בתוכן פרקטי ומושך לקוחות. הימנע משימוש בתוכן ותכנים ארוכים, כי זה ישעמם את הקורא ובסופו של דבר פחות משוב. יש להקפיד בבחירת התמונות ובכתיבת מאפייני הסחורה כדי שלא תהיה רחוקה מהאמת, אחרת תואשמו במכירת סחורה לא איכותית.

לסיום נסו לעצב ולבנות אתר חנות שלא גורם לבלבול וללקוח אין בעיות בצפייה במוצרים, בחיפוש מוצרים והזמנת מוצרים.

איזו חברה יכולה להקים עבורך חנות מקוונת?

אחרי מה שסיפרנו לכם, כעת נשאלת השאלה, איזו חברה יכולה לעצב עבורנו אתר חנות? אני חייב לומר שחברה יכולה ליצור עבורכם אתר חנות פונקציונלי, שמלבד היכרות עם הנקודות עליהן דיברנו למעלה (כמו היכרות עם דרך העיצוב, סוג התוכן וכו'), גם מכירה הייטב את העקרונות של הדרישות של מנועי החיפוש השונים ובטח של מנוע החיפוש הענק GOOGLE. אין ספק שהכרת החוקים לבניית אתרי חנות ואחרים הינו חלק בלתי נפרד בהצגת האתר שלך, העסק שלך. לדוגמה, חלק מהעקרונות שעל בוני אתרי חנויות להכיר הם חוקי קניות ומכירות מקוונות, זכויות לקוחות ועקרונות נוספים שנמצאים במסגרת החוקים הללו, לכן הבנייה חייבת להיות בצורה נכונה בכדי להימנע מתקלות או חשיפה לתביעות מצד לקוחות שהוטעו.

איך מזמינים אתר לחנות?

ניתן לפנות אלינו בנייד או בדף צור הקשר שלנו.

רקע כללי על תחילת תהליך של בניית אתר חנות:

להזמנת פרויקט עיצוב אתר לחנות, יש לשלוח תחילה  את ה- RFP לחברה אותה תרצו להפקיד את בניית האתר. RFP  הוא למעשה  Request for Proposal . זה אומר שעליך לשלוח לחברת בניית אתרים מסמך שכותרתו נושאים וסוג פריסה, מבנה, תכונות, יעדי האתר, סוג השימוש באתר ובאופן כללי את כל המידע על האתר שאתה רוצה.

המסמך שאתה מכין תחת הכותרת של RFP מציין את סוג הבקשה שלך ואיזה סוג אתר אתה רוצה. למעשה, הזמנת בניית אתר חנות היא לא הדרך שבה אתה רק מבקש את האתר ומעצב האתר יקים את האתר לפי טעמו ומידע משלו, אלא זו הדרך שבה המעצב מבוסס על המידע שאתה מספק במלואו ובפירוט בכתבת את מסמך ה-RPP, הוא תוכנן ויושם. וודאו כי בהכנת המסמך אתם כוללים את כל המידע הדרוש בכל היבטי האתר ולא משאירים דבר.

בניית אתר חנות ייעודי – בנייה בקוד תיכנות

בעיצוב אתר אינטרנט ייעודי לא נעשה שימוש במערכות ניהול תוכן מוכנות כמו וורדפרס. במקום זאת, בהתאם לצרכי האתר, נעשה שימוש בקידוד מיוחד. היתרון הגדול ביותר של אתרי חנויות ייעודיות הוא יכולת הרחבה גבוהה ואבטחה רבה יותר. מכיוון ש-cms היא מערכת מתוכננת מראש, אתה יכול להפיק תועלת מהתכונות שלה רק על ידי ביצוע שינויים קטנים בה, אבל עם קידוד ייעודי, אתה יכול לפתח את הפלטפורמה הרצויה לכל כיוון.

מאמר חשוב בנושא : מתכנת אתרים

בניית אתר חנות  עם וורדפרס

וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות ביותר ומשמשות בוני אתרים בשל העלות הנמוכה מאוד של בניית אתר בוורדפרס. לבניית אתר חנות עם וורדפרס יש את היתרונות הבאים:

  • עלות התקנה משתלמת
  • אפשרות לסטטיסטיקה על מכירות מוצרים וניהולם
  • אפשרות להתקנת שער תשלום אלקטרוני

אם תבחר בכלי זה לבניית אתר חנות, ישנם שלבים שכדאי לך להכיר, שהם כדלקמן:

1- כמו שאר השיטות שדיברנו עליהן קודם, הצעד הראשון הוא לבחור שם מתאים לחנות שמשקף את סוג העסק שלכם.

2- השלב השני של רכישות אירוח מתאים. עבור וורדפרס, ישנם מארחים שונים שאתה צריך להשתמש בהם בהתאם לסוג האתר שלך.

3- השלב השלישי הוא התקנת וורדפרס. לאחר רכישת מארח, הגיע הזמן להתקין את וורדפרס ולהפעיל אותו. (ניתן להוריד את וורדפרס בחינם.)

4- לאחר התקנת וורדפרס, עליך להתקין כלים נוספים כגון WooCommerce. כלי זה מאפשר למכור מוצרים באינטרנט ומעביר את הקונה לעמוד התשלום האלקטרוני. אם עדיין לא קיבלת את סמל האמון לתשלומים אלקטרוניים, תוכל להשתמש בפורטלי הממשק לתשלומים מקוונים באתר שלך.

5- לאחר השלמת השלבים הנ"ל, ניתן לאט לאט להתחיל להוסיף מוצרים ולמכור אותם, וכך מסתיימת מלאכת בניית אתר חנות עם וורדפרס.

עיצוב אתר עם וורדפרס מאפשר שתי פונקציות עבור המוכר והקונה. האחת היא מכירה ורכישה של מוצרים להורדה והשניה היא מכירה ורכישה של מוצרים פיזיים. עם הפעלת תכונות אלו, המוכר יכול להעביר מוצרים פיזיים לקונה בדואר וכן להציע מוצרים להורדה כמו ספרים וכו' בנפח גדול להורדה.

קידום אתרים ואופטימיזציה לאתר חנות

קידום אתרים הוא התהליך שבו אתר אינטרנט של חנות יכול למשוך משתמשים דרך מנוע החיפוש של גוגל. משתמשים אלו מוצאים את האתר הרצוי להם באמצעות מילות המפתח שהם מחפשים ומבצעים הזמנה אם תנאי הרכישה מתאימים. קידום אתרים בחנויות הוא כלי פרסום מתאים מאוד עבור אתרי חנויות המחפשים להגדיל את מספר הלקוחות שלהם.

אל תחמיצו לקרוא את המאמר הזה: מהו S@EO?

כיצד מתבצעת התמיכה באתרי חנות?

התמיכה באתר חנות היא המשימה העיקרית של המנהל וצוות עיצוב האתר. על צוות עיצוב האתר, יחד עם מנהל האתר, לפתור את הבעיות באתר, לענות על שאלות ולהגן על האתר מפני האקרים ופורצי מרחב סייבר. לפיכך, אבטחתו ועדכניותו של אתר ותכניו תלויה בשקידה ובדיוק של מנהל האתר וצוות עיצוב אתרים.

כיצד מיושמת אבטחת אתרי חנות?

כיום, עקב קיומן של כל מיני בעיות במרחב הסייבר, ההגנה על אתר החנות היא מאוד חשובה ונדונה. איך להגן על האתר מפני סיכונים אפשריים היא תמיד עניין של בעלי האתר. בין הנקודות שיכולות להיות שימושיות בביסוס האבטחה של אתר הן:

1- סיסמאות: נסו להיות להיות זהירים בבחירת סיסמאות. בחרו סיסמאות בזהירות והימנעו מבחירת סיסמאות קלות וניתנות לניחוש.

2- כמות התומכים והמשתמשים באתר: ככל שמספר המשתמשים באתר וכמות הסמכות שיש להם באתר תפחת גם אבטחת האתר. לכן, ציין מספר מסוים של אנשים כמנהלי אתרים כדי להגביר את אבטחת האתר.

3- תוכנת אבטחה: השתמש בתוכנה אבטחה אך מהימנה להגנה.

4- עדכון תוכנה היקפית: נסה לעדכן את התוכנה ההיקפית של האתר והמערכת שלך כך שיזהירו אותך אם מתרחשת בעיה באתר.

לסיכום – בניית אתר חנות

המאפיין החשוב ביותר לבניית אתר חנות הוא מדור ניהול שיכול לתאם היטב את העבודה ולפרט את המשימות של כל מחלקה, כך שהלקוחות יוכלו לקנות את המוצר שהם רוצים ללא כל בעיה. נוכחות של פאנל ניהול חזק, כמו מקרים אחרים, קשה להטמיע באתרים שאינם חנויות, ומסיבה זו, ליבת אתר החנות חייבת להיות ייחודית לחנות. על ידי בניית אתר חנות תוכל להרחיב את שלך פעילות ללא הגבלה. ההבדל הזה גורם להתרחבות רבה יותר של העסק מול המתחרים, לכן יש חשיבות רבה בבנייה נכונה מלכתחילה של אתר החנות שלך.