מומחה קידום אתרים

מומחה קידום אתרים – מה זה SEO?

מומחה קידום אתרים למי זה נחוץ? כל חברה רוצה לצמוח ולהצליח ולהפוך את העסק שבנתה ועמלה קשה למצליח ורווחי. אחת מדרכי הפרסום היעילים הינו ,שיווק השירות או המוצר המוצע על ידכם באמצעות אתר אינטרנט, דרך מנועי החיפוש של גוגל. מומחיות בכל תחום ולאו דווקא בענף קידום אתרים כמו מומחה בפיזיקה או מומחה בענף הבנייה למעשה הינה ביטוי של מיומנות ומסוגלות עליונה אשר נרכשת עם ניסיון ויכולות עצמאיות של המומחה, גם כאשר מדובר בקידום אתרי אינטרנט. ללא אתר אינטרנט מקודם , יהיה ממש קשה וכמעט בלתי אפשרי להשיג את המטרה אם תתמקד רק ברכישת לקוחות מפעילויות לא מקוונות. לכן רוב היזמים יודעים שהבסיס לפיתוח הפעילות של החברה הוא קידום האתר שלהם באמצעות קידום אורגני' או במילים אחרות קידום אתרים SEO. מי שמחפש מקדם שיזרז את המטרה, אז בוודאי שמומחה קידום אתרים יענה לכם על הצורך שלכם. מה גם שלמעשה המומחה הינו סוג של " פרטרנר סמוי " שדוחף את העסק שלכם במעלה ההר, לחלון הראווה הקדמי לעולם המקוון הגדול . החזון שלכם הינו אתר אינטרנט שעשוי בצורה סולידית שמדורג גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל, לכן למשימה הזו המומחיות של מקדם SEO מתבררת כבעלת ערך רב כדי להשיג עבורכם את היעד.

מומחה קידום אתרים SEO – מי זה?

מומחה קידום אתרים נקרא בדרך כלל מקדם אתרים. פחות נפוץ המכונה מומחה SEO. מקצוע זה מכונה גם מקצוע העתיד. ההיסטוריה של מקצוע זה אינה חוזרת רחוק והיא קשורה קשר הדוק להתפתחות האינטרנט. כל מומחה קידום אתרים צריך להיות בעל ידע מעמיק בתפקוד מנועי החיפוש ולעקוב אחר כל שינוי באלגוריתמים, מכיוון שהמשימות שלו כוללות אופטימיזציה וקידום אתרים .

מה קידום אתרים נותן

התוצאה של עבודתו של מומחה קידום אתרים הם מיקומים גבוהים של האתר עבור מילות מפתח ספציפיות בתוצאות החיפוש, אלא אם כמובן הפעולות הננקטות אינן שונות מההנחיות של מנועי החיפוש. קידום אתרים בגוגל או מומחה SEO זהו מקצוע די קשה, כי הוא מצריך העמקה מתמדת של הידע שלך ולהיות מעודכן בסטנדרטים המשתנים ללא הרף של יצירת דפים מבחינת מיקומם הגבוה ביותר בדירוג מנוע החיפוש.

אתר רספונסיבי

רק לפני כמה שנים, אתרים עם גרסת מובייל או RWD היו חריגים בשוק. היום זה כבר הסטנדרט, מכיוון שרוב החיפושים של משתמשי האינטרנט מגיעים ממכשירים ניידים. גוגל גם הולכת עם רוח הקדמה על ידי הצגת אינדקס המובייל ראשון, שבו לתוכן האתר בטלפונים יש חשיבות מכרעת במיקום גם במחשבים. על חברת הקידום להיות מעודכנת בכל חידוש בשוק. אחרת, היא תתחיל לאבד את האפקטיביות שלה בקידום, איבוד לקוחות וצמצום רווחים.

מומחה קידום אתרים

מומחה קידום אתרים – קידום אורגני

מומחה קידום אתרים או בשמו המקצועי SEO היא סדרה של פעילויות שמטרתן לבצע קידום אתרים אורגני בגוגל בכדי לשפר את מיקומו של אתר נתון בתוצאות החיפוש האורגניות, כלומר ללא תשלום, של גוגל. אלו הן פעילויות באתר והן מחוץ לאתר המבוצעות על ידי בניית פרופיל קישור. יתרה מכך, אסטרטגיית SEO אפקטיבית מבוססת לא רק על פעילויות טכניות, אלא גם על יצירת תוכן מרתק ומעניין המכיל ביטויי מפתח. למרות שפעילויות SEO דורשות הרבה זמן ועבודה, בטווח הארוך הן מביאות לתוצאות יציבות מאוד. מחקר נערך ב2022 מראה כי 51% מהמשתמשים לוחצים על הקישור הראשון שיוצג במנוע החיפוש של גוגל לאחר הזנת מילה ספציפית, כך שיש על מה להילחם.

על מה מבוססות פעילויות SEO בדף ספציפי?

בעיקר על:

 • אופטימיזציה טכנית של האתר , כולל:

             – כותרת , כלומר כותרת העמוד (בדף תוצאות החיפוש היא ממוקמת מעל כתובת האתר),
             – meta description , כלומר תיאור קצר שמנוע החיפוש של גוגל מציג בכתובת האתר שלנו בתוצאות החיפוש,
             – עריכת כתובות URL בצורה כזו שהן מכילות ביטויי מפתח –
             גרפיקה – הן בכותרות והן מה שנקרא תיאורים של תמונות חלופיות צריכים לכלול ביטויי מפתח,

 • בחירה נכונה של מילות מפתח (ככל שביטויים ספציפיים יותר, כך גדל הסיכוי שנמשוך משתמש שמתעניין באמת בהצעה או במוצר),
 • מיקום עבור ביטויים עם מה שנקרא זנב ארוך – אלו ביטויים שעונים על רוב השאילתות המוזנות במנוע החיפוש; הם ספציפיים יותר מביטויי מפתח, ולכן פחות פופולריים, אבל הם מייצרים תנועה בעלת ערך רב,
 • יצירת תוכן מעניין ומותאם המכיל ביטויי מפתח ב:

          – כותרת העמוד,
          – כותרות,
          – תוכן ראשי,

בניית אתר רספונסיבי ונוח למשתמש

אסור לשכוח שהאתר צריך להיות רספונסיבי , כלומר להציג אותו כראוי במכשירים עם מסכים בגדלים שונים (סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים ומחשבים נייחים). כדי לבדוק אם אתר אינטרנט מתאים לנייד, אתה יכול להשתמש בכלי Google Test Mobile Friendly .
גורם הדירוג המשפיע על מיקום האתר במנוע החיפוש הוא גם מהירות טעינת העמוד , אותה ניתן לבדוק, בין היתר, על ידי באמצעות גוגל אנליטיקס

מומחה קידום אתרים

האם אתה רק מתחיל את ההרפתקה שלך עם אתר החברה שלך? דרך מצוינת להגדיל את התנועה לאתר שלך היא באמצעות בלוגים . באמצעות כלים חינמיים, כמו Google Keyword Planner, תוכלו לבדוק אילו מילות מפתח הקשורות לעסק שלכם מעוררות עניין של המשתמשים. 

המיומנות של מומחה קידום אתרים היא ליצור תוכן מרתק שעונה לשאלות של לקוחות פוטנציאליים ומפיג את הספקות שלהם. בדרך זו, אתה יוצר דפי משנה נוספים באתר האינטרנט שלך המוספים לאינדקס על ידי גוגל. ככל שיש יותר דפי משנה בעלי ערך שכאלה, כך האתר שלך מדורג טוב יותר בתוצאות החיפוש.

מהם יתרונות קידום אתר על ידי מומחה קידום אתרים? מעל הכל:

 • אתה בונה תדמית של מומחה,
 • אתה מעלה את יחס הכניסות להמרה,
 • אתה יכול לקבל קישורים יקרי ערך המובילים לאתר שלך,
 • אתה מרחיב את רשת הקשרים שלך בתעשייה.

קידום אתרים באינטרנט – דרך להגדיל את התנועה לאתר

פתרון מעניין לקידום אתרים באינטרנט הוא פרסום של ערך באתר של מישהו אחר עם קישור לאתר שלכם. בדרך זו, אתה רוכש קישור בעל ערך בעל ערך הרבה יותר גדול עבור מיקום מאשר אלה של ספריות או פורומים באינטרנט. יתרה מכך, סביר מאוד שקורא שמתעניין בפוסט שלך יבקר גם באתר שלך . אם אתם מקיימים קשרים עסקיים עם יזמים אחרים בענף שלכם, כדאי גם לדאוג להחלפת קישורים שתועיל לשני הצדדים.

מערכת קידום אתרים seo גוגל אדס – רכשו במהירות לקוחות חדשים

קישורים ממומנים, המודגשים בתוצאות החיפוש של גוגל כ"פרסום", מוצגים במקומות שונים – בראש רשימת התוצאות, בצד או ממש בתחתית. גוגל בודקת פתרונות שונים, מה שלא משנה את העובדה שפרסומת PCC שנוצרה במערכת גוגל אדס היא דרך מצוינת לפרסם מוצרים בעלי רווח גבוה . הסיבה לכך היא שגוגל מחויב לפי קליק (Cost per Click) במודעה ועובר לאתר, והתעריפים יכולים להשתנות.

קידום אתר בגוגל – בעת שימוש במערכת Google Ads, כדאי:

 • לקדם את עצמנו באמצעות מילות מפתח המתאימות ביותר לפרופיל העסק שלנו או למוצר המפורסם (באמצעות למשל מתכנן מילות המפתח של Google),
 • בצע אופטימיזציה של הצעות מחיר באופן שוטף וחפש ביטויי מפתח חדשים,
 • מנתחים כל הזמן את מספר ההמרות ועלויות הקמפיין.

מומחה קידום אתרים ידע להבחין במילות מפתח שנבחרו בצורה לא נכונה ויתקן אותן מכיוון שהן לא רק יחשפו אותנו לעלויות, אלא גם לא יביאו המרה, ובנוסף יגדילו את שיעור היציאה מהדף אליו נכנסו. עם זאת, לקמפיין מותאם היטב של גוגל אדס יש יתרונות רבים – הוא מאפשר הערכה מהירה של האפקטיביות (הודות להתקנה של קוד מיוחד לספירת המרות באתר), וכן יצירת מודעות טקסט במנוע החיפוש של גוגל. ומודעות גרפיות (קונטקסטואליות) באתרים המשתמשים במערכת הפרסום של AdSense.

שיווק מחדש, או איך להזכיר ללקוחות שלך על עצמך?

תוכל גם ליצור מודעות שיווק מחדש בחשבון Google Ads שלך . הם מיועדים לאותם משתמשים שביקרו בעבר באתר או באפליקציה שלך לנייד, אך לא ביצעו המרה.

מומחה קידום אתרים – סוגי המרות:

 • ביצוע רכישה בחנות מקוונת,
 • הרשמה לניוזלטר בבלוג
 • באמצעות טופס יצירת קשר באתר משרד השיווק

הודות לשיווק מחדש, אתה יכול להזכיר להם עליך, ובו בזמן לעודד אותם לחזור, למשל על ידי הצעת הנחה. מודעות באנר אלו מוצגות ברשת הפרסום של שותפי גוגל, כלומר באתרים פופולריים שונים, תוך שימוש בקובצי Cookie למטרה זו. התשלום נגבה רק עבור לחיצה על הבאנר ומעבר לעמוד, לא עבור הצגתו. רימרקטינג מגדיל את התנועה לאתר ומושך לקוחות , ולכן כדאי להמר עליו במיוחד בחנויות מקוונות.

מדיה חברתית – הם הכוח של קידום אתרים!

הדו"ח העולמי של Digital in 2019 , שנוצר בשיתוף פעולה עם We Are Social ו-Hootsuite, מראה שישראלים משתמשים באינטרנט בממוצע 6 שעות ו-2 דקות ביום. בתורו, משך הזמן הממוצע במדיה החברתית הוא שעה ו-45 דקות (נתונים מאותו דוח). הפופולריות הרבה של פורטלים מסוג זה, בעיקר פייסבוק, הופכת את אתרי הרשתות החברתיות לכלי מצוין לפרסום השירותים ו- קידום אתרים באינטרנט .

היכן להתחיל כדי להפוך למקדם אתרים?

הדרך המקצועית של מומחה קידום אתרים יכולה להיות שונה. הבסיס, לעומת זאת, הוא להכיר את טכניקות ה-SEO הקיימות שהופכות את האתר לידידותי הן למנועי החיפוש והן למשתמשים. יחד עם זאת, צריך לדעת מאילו פעולות יש להימנע כדי לא לחשוף את האתר לעונשים שמטילה גוגל, במיוחד אלו האלגוריתמיים. על המקדם להכיר גם את הכלים לקידום אתרים שימושיים בעבודה יומיומית. בכל מקרה, ידע הוא הבסיס שעליו ניתן לבנות ניסיון. נכון להיום, ישנם קורסים חינמיים או בתשלום בקידום (למתחילים ומתקדמים), כך שמי שרוצה יכול בקלות להתאמן בתחום זה. קרא את המאמר הארוך ביותר על מיקום באינטרנט ותלמד אפילו יותר.

אנשים רבים, שרואים את עתידם בקידום אתרים, בתחילת הדרך מועסקים באחת מסוכנויות ה-SEO הקיימות. זה בהחלט רעיון טוב בהקשר של הכנה מקצועית מוצקה. קודם כל, אתה יכול להעמיק את הידע שלך ולהרחיב את היכולות שלך לא רק בתחום קידום אתרים, אלא אפילו תפעול של חברת קידום אתרים "מבפנים". אתה גם לא צריך לדאוג ללקוחות, מה שיכול להוות בעיה עבור מומחי קידום אתרים מתחילים שמחליטים להתחיל בפיתוח קריירה משלהם מיד.

התמחות בסוכנות SEO מספקת אפוא בסיס איתן – היא מאפשרת לצבור ניסיון שלא יסולא בפז וליצור קשרים בתעשייה. זה גם מאפשר לך לבנות תדמית של מומחה SEO מקצועי שכדאי לסמוך עליו.

עמדן אפקטיבי שמייצר תוצאות עבור לקוחותיו יכול להמשיך לעבוד בסוכנות ולזכות בקידומים נוספים, מה שקשור אוטומטית לעלייה בשכר. עם זאת, מקצועני SEO רבים בוחרים במודל אחר של פיתוח מקצועי. חלקם פרילנסרים ואינם משויכים באופן קבוע לאף סוכנות. אחרים, לעומת זאת, מחליטים להקים חברת מיקום אתרים משלהם.

מה אתה צריך לדעת כדי להיות מומחה קידום אתרים – מקדם SEO?

הכי קשה זה תמיד להתחיל, ולמעשה לשכנע אחרים. אז איך בוגר יכול לקבל עבודה כמקדם כאשר סוכנויות קידום אתרים מחפשות מומחים מוסמכים עם ניסיון של שנתיים לפחות?

המפתח להצלחה הוא התפתחות אישית והשקעה בעצמך – במקרה הזה, ידע בקידום.

אתה יכול גם להקים בלוג משלך בתעשייה לא תחרותית ולמקם אותו בעצמך בגוגל. בכל מקרה, זו דרך מצוינת להפוך את הידע שלך לפעולות קונקרטיות. האתר שלך עשוי להתברר כמעבר לעבודה בסוכנות SEO. כאשר אתה מצליח להגיע להצלחה, כלומר מיקומים גבוהים בתוצאות החיפוש, כדאי להתפאר בכך במהלך הראיון .

כל מומחה SEO צריך להיות בעל יכולות רחבות באמת, ידע ומיומנויות נרחבות, לא רק טכניים למהדרין.

תכונות אישיות מסוימות מועילות. קודם כל, חשיבה אנליטית ויצירתיות, המסייעת במהלך העבודה הקשורה לניתוח התחרות והאסטרטגיה שלה לבניית עמדה בגוגל.

המקדם צריך גם להדגים את מהירות קבלת ההחלטות או ארגון טוב של העבודה, במיוחד שעבודה מרחוק אפשרית גם במקצוע זה. זה טוב כשהוא יכול גם לאפס את דעתו ולנוח ביעילות אחרי כמה שעות של ישיבה מול המחשב. 

מבחינת מיומנויות טכניות, כדאי לדעת לפחות את היסודות של מספר תוכניות ושפות תכנות. מדובר בעיקר ב-HTML ו-CSS (ידע ב-PHP הוא יתרון), מכיוון שאופטימיזציה לאתר דורשת לפעמים שינויים בקוד. ידע בתמיכת שרת ואירוח שימושי. בעבודתו של מומחה SEO נעשה שימוש גם במערכות ניהול תוכן (CMS WordPress), כלי חיפוש מילות מפתח וכלים אנליטיים מסוגים שונים כמו גוגל אנליטיקס. נדרש ידע כללי בשיווק באינטרנט.

6 דרכים בסיסיות לביצוע קידום אתרים:

היקף התפקידים של כל מומחה SEO הוא די רחב ותלוי בעיקר באסטרטגיית המיקום המשמשת במקרה מסוים. במילים אחרות, יש לגשת לכל עמוד באופן מאוד אינדיבידואלי. מה שעובד בענף אחד לא יעבוד בהכרח בענף אחר. זה חל גם על דפים באותה נישה, כי לכל אתר יכול להיות סיפור אחר, מטרות עסקיות שונות, קישורים שונים.

לכן, מומחה SEO או בשפה המוכרת יותר – מומחה קידום אתרים חייב לבחור את הפעולות האופטימליות שיעזרו להגביר את הנראות האורגנית. בניגוד למראית עין, עבודתו של המקדם אינה מוגבלת לרכישת קישורים. אז בואו נעבור על המשימות החשובות ביותר הללו צעד אחר צעד.

קידום אתר בגוגל

 1. קביעת אסטרטגיה ויעדים עסקיים ספציפיים

  זה הבסיס שממנו תמיד כדאי להתחיל כל פעולה. קשה לדמיין את התנהלותו האפקטיבית של כל עסק ללא תוכנית ארוכת טווח, כלומר אסטרטגיית פעולה. האסטרטגיה כוללת ניתוח צרכי העסק, ניתוח מעמיק של התחרות וציון שוק היעד.
  זה חל גם על נושאים הקשורים לשיווק באינטרנט, לרבות קידום אתרים. מטרות עסקיות עשויות להיות קידום של דף משנה או מוצר או הצעת שירות מסוימים.

 2. ביצוע ביקורת SEO מקיפה

  הביקורת מורכבת מבדיקה קפדנית של כל מרכיבי האתר לאיתור טעויות אפשריות. זה חשוב ביותר, במיוחד כאשר אתר נתון כבר הוצב בעבר או ששום דבר לא עבר אופטימיזציה מאז יצירתו. מומחה SEO צריך אפוא להסתכל על כל הקישורים, אבל גם את התוכן בעמוד. הודות לביקורת, אתה יודע אילו אלמנטים זקוקים לשיפור מיידי כדי לשפר את מיקום האתר שלך בגוגל.

 3. בחירת מילות המפתח הנכונות לקידום

  כמובן שמדובר במילות מפתח שמייצרות את התנועה הגדולה ביותר האפשרית ובו זמנית בעלת ערך באתר שמניב לקוחות. הודות למילות המפתח, האתר מופיע בתוצאות החיפוש עבור שאילתות משתמש ספציפיות. רשימת הביטויים האופטימליים עבור הדף לא יכולה להיות מוגבלת לאלה הכלליים ביותר, אלא האסטרטגיה של מה שנקרא זנב ארוך ומיקום רחב לביטויים בני מספר מילים. כלי קידום אתרים, כגון מתכנן מילות המפתח, מועילים בבחירת מילות מפתח. יש צורך גם בניתוח תחרות המבוצע במדויק על ידי מומחה קידום אתרים.

 4. אופטימיזציה של האתר לקידום אתרים

  במקרה זה, הכרת כמה כלי SEO שימושי, ומעל הכל ידע במערכות HTML, CSS וניהול תוכן, או תוסף Yoast SEO במקרה של אופטימיזציה לאתר שנוצר בוורדפרס. כל אתר צריך להיות מהיר ורספונסיבי, כך שהוא צריך להיות מוצג בנוחות במכשירים ניידים. על המקדם גם לדאוג להסיר כמה שיותר שגיאות בקוד. אחד המרכיבים המרכזיים בתהליך המיקום האפקטיבי מסתבר כאופטימיזציה ויצירת תוכן. לכך צריך לדאוג קופירייטר SEO מנוסה שיכין תוכן נרחב וייחודי באיכות גבוהה עם רוויה נכונה של מילות מפתח. לבסוף מקדם אתרים מפרסם את הטקסטים באתר, בעיצובם בהתאם לאמנות הכללית של האתר.

 5. אסטרטגיית בניית קישורים של מומחה קידום אתרים

  אף מיקום לא יכול לדלג על נושא כה חשוב כמו השגת קישורי SEO חזקים ממקורות מהימנים. חשוב לציין, לא הכמות היא שחשובה כעת, אלא האיכות. לכן, מומחה SEO עוסק ברכישת קישורים כאלה באופן ידני. קישור טוב מגיע מאתרים מהימנים ומנושאים הקשורים לנושא, למשל בלוגים, אתרים או פורומים נושאיים. במקרה של קישור, חשוב להכיר את הכלי Ahrefs או Majestic בתשלום לפחות ברמת ביניים.

 6. ניתוח מתמיד של התוצאות

  כל פעולה צריכה להיבדק. לכן, משימות מקדם אתרים כוללות גם ניתוח שיטתי של תוצאות SEO ומעקב אחר מיקומים שהושגו בתוצאות החיפוש עבור מילות מפתח ספציפיות. למקדמי אתרים אסור לשכוח שינויים באלגוריתמים של גוגל ועליהם להיות מעודכנים. הודות לכך, הם יכולים להגיב מיד ולשנות את אסטרטגיית הקידום במקרה של ירידה באתר החברה. רק כך ניתן לא רק להשיג מיקומים גבוהים במנוע החיפוש, אלא בעיקר לשמור עליהם לטווח ארוך.
  אולם עבודתו של המקדם לא מסתיימת בכך. מסתבר שחשוב מאוד לבנות קידום אתרים או בסיס לקוחות משלך והקישור שלו. זה מורכב מיצירת דפים נושאיים שעליהם יוצבו טקסטים בעלי ערך. הם הבסיס לבניית קישורים איכותית. 

לעוד מידע ושאלות בנושא קידום ובניית אתרים צרו איתנו קשר.