עיצוב אתרים

עיצוב אתרי אינטרנט – מהם הכלים לעיצובים של אתרי אינטרנט?

בעולם של היום, עם השינוי של עסקים מסורתיים רבים לכיוון עסקים באינטרנט, עיצוב אתרים הפך לחשוב מאוד, אבל איך לעצב אתר, צעדים היכן ואיך להתחיל, כמו גם הפרמטרים של עיצוב אתרים והעלויות. זה כמה מהדברים שצריך לקחת בחשבון. במאמר זה, תוך מענה על השאלות הנ"ל, נבחן את מושג עיצוב האתר, ההיסטוריה שלו, שלבי העיצוב וכן את העלות הממוצעת של עיצוב האתר.

עיצוב אתרים – מהו עיצוב אתר?

עיצוב אינטרנט נועד בעיקר בכדי להציג חברה או את מוצריה באופן מיוחד באמצעו עיצוב מיוחד לאתר. עיצוב אתרים הוא תהליך המורכב משכבות דפי אינטרנט, יצירת תוכן, עיצוב גרפי ועמידה בעקרונות SEO. לפני שנסקור את השלבים של עיצוב אתרים, בואו נסקור בקצרה את היסטוריית העיצוב.

חברות בניית אתרים מומלצות
עיצוב אתרים

מהי ההיסטוריה של עיצוב האתרים?

טים ברנרסלי, ממציא האינטרנט, עשה את שמו כמפתח האינטרנט הראשון בהיסטוריה על ידי השקת האתר הראשון ב-1991. באתר הראשון, היפרטקסט ותקשורת שימשו לשליחת דואר אלקטרוני. באתר טקסט פשוט זה, לא נעשה שימוש בגרפיקה, תמונות או אפילו צביעה והוא עדיין זמין

חברות עיצוב אתרים

חברות עיצוב אתרים כמו WebQuick מתמחות בכל הקשור לעיצוב האתר ועד לבנייה שלו. לעיתים נדרש לעצב את האתר משלב הלוגו ואף מעבר לכך לדוגמא עיצוב גרפי למסעדה או לחנות. מנגד, עיצוב אתר קים בדרך כלל מותאם לפי העסק הקיים ועל פי המיתוג הקיים. עם זאת, עיצוב אתר קיים נעשה על מנת לחדש את האתר ולהתאימו לדרישות העיצוב הקיימות כיום.

מהם שלבי עיצוב אתר?

כאמור, עיצוב אתרים משמעו עיצוב, בנייה והשקה של אתר אינטרנט או אופטימיזציה של אתר ישן באינטרנט.

עיצוב אתרים מורכב מ-4 שלבים עיקריים:

זמן נדרש: יום 1

 1. עיצוב ואפיון האתר

  ראשית, אנו מעצבים סקירה של האתר לפי סוג האתר וצרכי ​​הלקוח. אפיון האתר כולל מפה כללית של דפי האתר וקביעת מיקום וסידור אלמנטים שונים. שלב זה של עיצוב האתר נקרא "אפיון אתר".

 2. עיצוב גרפי של אתר אינטרנט

  לאחר קביעת מיקום רכיבי האתר, עלינו לעצב את האתר. בשלב זה האתר מעוצב בהתאם לסוג העסק באינטרנט ובאמצעות תוכנות מיוחדות לצביעה וגרפיקה.

 3. קידוד ותכנות

  על פי האתר המעוצב וצרכי ​​הלקוח, בשלב זה ניתן להשתמש בשיטות שונות לניהול האתר. מערכות ניהול תוכן כגון וורדפרס או עיצוב מסגרת תכנות ייעודית. ההחלטות בסעיף זה מתקבלות על סמך עלויות וצרכי ​​הלקוח.

 4. הקמת האתר

  לאחר השלמת 3 השלבים הקודמים נשיק את האתר באינטרנט. בשלב זה, לאחר אירוח האתר בשרת ובחירת דומיין, אנו מגדירים את האתר ומפרסמים אותו במנועי החיפוש השונים.

מהם התפקידים של מעצב אתרים?

חובותיו של מעצב אתרים תלויות באיזה חלק באתר הוא אחראי לתכנן ולבנות. כדי להקים אתר מקצועי יש צורך בשני צוותים או שני אנשים. צוות לעיצוב הצורה והמראה של האתר וצוות לעיצוב קודי שרתים וקודים שאינם גלויים למשתמשים.

רעיונות לעיצוב אתרים – סוגי עיצוב אתרים

בחלק הקודם הכרנו את הקונספט של Frontend ו-Backend של האתר. כעת נבחן את סוגי עיצוב האתר.

אתרים מחולקים לשתי קטגוריות כלליות : אתר סטטי ואתר דינמי .

אתר סטטי

רק החלק הקדמי נעשה, המשמעות היא שתכני האתר נאספים פעם אחת בלבד וכל עמוד באתר מעוצב ונטען בנפרד. באתרים אלו כל שינוי חייב להיעשות על ידי מעצב ומומחה האתר. מודל זה משמש בדרך כלל לעיצוב אתרי היכרות (אשר תוכנם אינו משתנה במשך זמן רב).

עיצוב אתר דינמי

בתכנון של אתרים אלו, מתוכנתים חלקים קדמיים וחלקים אחוריים. אתרים דינמיים דורשים שינויי תוכן מתמידים ומתוכננים ומפותחים בהתאם לשימוש באתר. באתרים דינאמיים, מתכנת העורף אחראי על הפיכת האתר לדינמי ועליו לעצב סקריפט שהופך את האתר לדינמי מלא.

אבל מה שנדון בהמשך הוא לבחון את הנושא של "מה הטעם בעיצוב אתרים ומה יכולה להיות מטרת העיצוב שלו?"

בעולם של היום, כמעט לכל מטרה, אתר נועד לשמש בסיס למידע, מכירות וכו'. המוצלחים מבין האתרים הללו הם אלו שפעלו בהתאם לעקרונות עיצוב האתר ואופטימיזציה להצגת תוכן לקהל שלהם. עיצוב ובניית אתר אינטרנט יעיל ומוצלח מאפשר לספק לקהל את המוצרים העדכניים ביותר יחד עם המפרט המלא שלהם בזמן הקצר ביותר.

לידע חשוב בנושא קרא : עיצוב ובניית אתרים לעסקים

איך לעצב אתר אינטרנט?

הגורם החשוב ביותר בהפיכתו למעצב אתרים מקצועי הוא ללמוד מושגים בסיסיים ולאחר מכן לצבור ניסיון . ההתייחסות הטובה ביותר בתחום לימוד עיצוב אתרים יכולה להיות הכשרה מבוססת פרויקטים בתחום עיצוב אתרים. על ידי ביצוע פרויקטים שונים במהלך ההכשרה, ניתן לצבור ניסיון ראשוני בתחום הפיתוח והאינטרנט של אתר. בהמשך, נסביר צעד אחר צעד אילו צעדים עליך לנקוט כדי להפוך למעצב אתרים מקצועי.

שלב ראשון בעיצוב אתר –  לימוד שפת HTML

HTML מייצג Hyper Text Markup Language, הנקראת "שפת סימון היפרטקסט" בפרסית.HTML משמש ליצירת הגוף הראשי והמבנה הכללי של דפי אינטרנט. שפה זו עובדת עם תגיות (סיווג ותיוג בהצגת תוכן האתר) ותגים אלו הם שקובעים באילו אלמנטים משתמשים בדף האינטרנט.

שלב שני – לימוד שפת CSS

הצעד השני למי שמתכנן לעצב אתר הוא להשתמש בשפה (CSS Cascading Style Sheets). שפה זו משמשת לייפות ועיצוב דפי אינטרנט. בעזרת CSS ניתן לקבוע מאפיינים כמו צבע, גופן, מידות, גודל, אופן סידור אלמנטים וכו' בדף האינטרנט.

השלב השלישי – לימוד שפת JavaScript

על ידי שליטה בשפות HTML ו-CSS, תוכל לעצב דפי אינטרנט סטטיים. אבל היום, משתמשים מקבלים יותר אתרים אינטראקטיביים ודינמיים. JavaScript היא אחת משפות התכנות הפופולריות ביותר להפיכת האתר לדינמי, התומך בשיטות תכנות שונות. שפה זו יכולה לשמש עבור תכנות בצד השרת, יישומים ניידים, משחקים ויישומי שולחן עבודה.

שלב רביעי – לימוד שפת תכנות בצד השרת כמו PHP

מפתחי אתרים מחולקים לשתי קטגוריות:

מתכנתים בצד הלקוח: עיצוב מראה האתר

מתכנתים בצד השרת: מיישמים את ההיגיון של האתר

כדי שיהיה אתר שימושי ושימושי, לא מספיק שיהיה עיצוב יפהפה, מלבד צורה ויופי צריך לאתרים גם תוכן נכון ויעיל. אתרים צריכים להיות מעוצבים בצורה כזו שימלאו את צורכי המשתמשים כראוי.

בפרויקטים גדולים באינטרנט, יש צורך להשתמש בשפה בצד השרת. חשיבות השימוש בשפת תכנות מוגדרת בבירור כאשר אנו רוצים לתקשר בין המשתמש, מסד הנתונים והשרת. על ידי לימוד php, ניתן לכתוב סקריפטים כדי לקבל מידע מהמשתמשים ולאחר עיבוד מידע זה, להחזיר אותם למשתמש.

דרישות עיצוב האתר

בנוסף לדברים שהוזכרו לעיל, תנאי עיצוב האתר הם גם דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון. הקמת אתר היא בדיוק כמו הקמת חנות, וכדאי לקחת בחשבון מקום מתאים, שם, מנהל וכו'. הקמת אתר אינטרנט מוצלח דורשת 4 חלקים עיקריים , הכוללים את הדברים הבאים:

השפעת שם הדומיין הנכון על עיצוב אתרים

אירוח (השכרת מקום לכניסה, אחסון מידע ותכני האתר)

עיצוב תבניות יפה ופונקציונלי

מערכת ניהול ובקרה של האתר

עלות עיצוב אתר

עד כה למדנו על הרעיון של עיצוב אתרים ועל צעדיו. אבל ההתחלה הנכונה והעקרונית של כל פעילות דורשת הוצאה כספית. בחלק זה נבחן את העלויות של הקמת אתר אינטרנט מקצועי. לפי מה שנגיד, אתה יכול להעריך את העלויות המשוערות של עיצוב אתרים.

יש לשלם עבור עיצוב ובניית האתר. בחלק זה נבחן כיצד להעריך ולחשב את עלות עיצוב האתר.

כמה עולה עיצוב אתר?

כדי להעריך את עלות עיצוב האתר, תחילה עליך לענות על השאלות הבאות:

 • אילו מתקנים אתה מתכוון לאתר שלך?
 • מה השימוש באתר עבור העסק שלך?
 • האם אתה צריך עור מותאם אישית?
 • בנוסף לפאנל ניהול האתר, האם אתה רוצה שיהיה לך פאנל לניהול חשבון משתמש?

על ידי מענה מדויק ומלא על השאלות שהעלינו, תוכל לחזות את עלות עיצוב האתר במידה מסוימת.

שימו לב שגורמים רבים משפיעים על עלות עיצוב האתר שלכם. אלו כוללים:

מה זה דומיין

הדומיין הוא הכתובת של האתר שלך, שיכולות להיות לו הרחבות שונות כגון com., il., co. ו… להירשם. העלות של תחומים אלו שונה זה מזה. אז הדבר הראשון שאנחנו צריכים לשים לב אליו הוא שם הדומיין. כתובת האתר מושכרת על בסיס שנתי או חמש שנים והיא שלך כל עוד אתה משלם את דמי השכירות. אם אתה מסרב לשלם את  עלות שכירות הדומיין האתר ישוחרר ומבקש אחר יכול להיות הבעלים שלו.

מהי חברת אחסון – עיצוב אתר אינטרנט

עליך לדעת שמארח הוא מחשב שמחובר לאינטרנט כל היום והלילה. אז כאשר אתר מתארח, ניתן לגשת אליו מכל מקום. באיזה מארח האתר שלך יעוצב והיכן המארח הזה יכול להשפיע על העלויות שלך. מכיוון שכל אחד יכול לגשת לתוכן המסופק בכל שעה ביום או בלילה על ידי הזנת כתובת האתר. לכן, מארח מאובטח ואמין חשוב מאוד ועלותו מחושבת מדי חודש או שנתי.

מחיר עיצוב אתר

כפי שציינו קודם, כיום עיצוב אתרים נעשה בשיטות וטכניקות תכנות שונות, והוא נעשה בדרך כלל ב-2 שיטות:

 • עיצוב אתר באמצעות קידוד
 • עיצוב אתר באמצעות מערכות מוכנות

בחירת כל אחת מהשיטות הללו תלויה במה שאתה רוצה לעשות, כמובן, עבור כל אחת מהשיטות הללו אתה צריך לשלם עבור עיצוב האתר.

בנוסף, גורמים כמו מיומנות המעצב, טכניקת עיצוב, אבטחת עיצוב וכדומה יעילים אף הם בקביעת מחיר העיצוב של האתר.

עיצוב אתרים באינטרנט

כאשר אתה מקבל את האתר שלך מצוות העיצוב, אתה צריך קורס הדרכה כדי לנהל אותו. עליך לקבל את ההכשרה הדרושה כדי להיות מסוגל לשלוט בהזמנות האתר, לייבא מוצרים חדשים, לעדכן מוצרים קודמים וכו'. מטבע הדברים, קבלת השתלמויות אלו משפיעה על סך העלויות של האתר.

עלות הפקת תוכן

כולנו יודעים שכתיבת תוכן חשובה מאוד להצלחת אתר אינטרנט. אתר ללא תוכן חדש, אטרקטיבי וקידום אתרים לא יכול לקבל דירוג טוב מגוגל. התמחור בסעיף זה שונה בהתאם ליכולתו ולניסיון של המומחה להפקת תוכן.

מהם המתקנים הנדרשים בעת עיצוב האתר?

 1. אילו תכונות אתה רוצה שיהיו באתר שלך?
 2. האם אתה רוצה שיהיה לך שער תשלום באתר?
 3. האם ברצונך להפעיל את תכונת החברות עבור האתר שלך?

 כל הדברים האלה משפיעים על העלות של עיצוב האתר שלך.

מחיר SEO ו- קידום אתרים

קחו בחשבון שה-SEO הפנימי של האתר יכול לכלול עלויות שונות בהתאם לסוג הפורמט, שפת התכנות, נפח וסוג התוכן.

עמלת תמיכה באתר

לפי סוג הפעילות, כל אתר זקוק לתמיכות שונות, לרבות: עדכון שוטף של קידוד ותבניות, בדיקת התקדמות האתר בגוגל, בדיקות גוגל יומיות, שבועיות וחודשיות ועוד, עלות התמיכה באתר היא אחת מתוך העלויות החשובות ביותר שעליכם לחשב. לדוגמה, לאחר שתפעיל את האתר שלך, אתה עלול להיתקל בבעיות כמו שיבוש מהלך הפעילות הרגיל של האתר במידה ואתר נבנה לא נכון. לכן, אתה צריך את התמיכה של צוות עיצוב האתרים שלך, שעליו אתה צריך לשלם.

עיצוב אתרים – תוכנה

עד כה אנו יודעים מהו עיצוב אתרים, כיצד הוא מתבצע וכמה הוא עולה. עכשיו אנחנו רוצים לדבר על תוכנה לעיצוב אתרים.

כידוע, קיימות תוכנות וכלים רבים לעיצוב אתרים, ואם תרצו להתנסות בעיצוב אתרים כדאי להשתמש בתוכנה לעיצוב אתרים. כלי עיצוב אתרים מגוונים ומגוונים מאוד, אך חלקם שימושיים יותר ומשמשים את רוב המעצבים.

שיטות עיצוב אתרים

קודם כל, יש לדעת שתהליך עיצוב האתר נעשה בשתי דרכים. עיצוב אתרים בשפת תכנות ועיצוב אתרים ללא שימוש בשפת תכנות.

 • מעצב אתרים של גוגל
 • dreamweaver
 • RapidWeaver
 • KompoZer
 • DotNetNuke
 • ג'ומלה
 • דרופל

עיצוב ובניית אתר אינטרנט בשפת תכנות

בשיטה זו מעצב האתר מעצב דפי אינטרנט סטטיים או דינאמיים תוך שימוש בידע בתכנות ובתוכנות מרובות. בהמשך נבחן מספר תוכנות לעיצוב אתרים בשיטה זו.

עיצוב עם שפת תכנות

תוכנת עיצוב אתרים של Google Web Designer היא תוכנה מתקדמת לעיצוב אתרים המאפשרת לעצב ולבנות דפי HTML5 ותוכן אינטרנט אחר באמצעות ממשק ויזואלי וקוד משולב.

תוכנת עיצוב אתר Dreamweaver

תוכנת עיצוב אתרים Dreamweaver היא סוג של תוכנת אינטרנט המאפשרת לך לעצב, לבנות ולפרסם אתרים. אתה יכול גם להתקין תוכנית מקורית זו במחשב האישי שלך. באמצעות תוכנת עיצוב אתרים זו, אתה יכול ליצור את האתר שלך דרך העורך החזותי או באמצעות קידוד או שילוב של השניים יחד. כמובן, כפי שהוזכר קודם לכן, כדי לעשות זאת, אתה צריך לדעת את היסודות של קידוד.

כמו כן, תוכנת עיצוב אתרים Dreamweaver תומכת במגוון רחב של שפות הדרושות לבניית כל סוג של אתר, כגון HTML, HTML5, CSS, Javascript וכו'.

תוכנת עיצוב אתרים net objects

תוכנת עיצוב אתרים net objects היא תוכנה מוכרת וחזקה בתחום עיצוב אתרים. על ידי מתן סט של כלים ייחודיים, תוכנית זו הפכה לאחד היישומים הטובים ביותר לניהול ויצירת דפי אינטרנט, והיא גם מאפשרת למשתמש לעצב ולבנות אתר אינטרנט במיומנות מינימלית.

תוכנת עיצוב אתר RapidWeaver

עם תוכנת עיצוב אתרים RapidWeaver, אתה יכול לעצב את האתר שלך תוך מספר דקות. תוכנת עיצוב אתרים זו תומכת בקודי HTML5, xHTML, CSS3 והופכת את עיצוב האתר למעניין ומהנה עבורך. באמצעות תוכנת עיצוב אתרים זו, תוכלו לעצב ולהכין את האתר והתבנית הרצויה לכם בקלות באמצעות כלי תוכנה ותבניות, ללא ידע מיוחד בעיצוב. אחת התכונות המרכזיות של תוכנה זו היא שיש יותר מ-30 תבניות מוכנות.

תוכנת עיצוב אתרים KompoZer

תוכנת עיצוב אתרים KompoZer היא אחת מתוכנות עיצוב האתרים היפות והפשוטות ביותר. עם תוכנת עיצוב אתרים זו, אתה יכול להכין את הפרויקט שלך ללא קידוד ורק על ידי לחיצה. ממשק המשתמש של תוכנית זו הוא גם מאוד פשוט וידידותי ורוב התכונות העיקריות כלולים בו. שאר ההגדרות ממוקמות גם באינספור התפריטים של תוכנית זו.

עיצוב אתר ללא שימוש בשפת תכנות

בדרך זו תוכלו לעצב ולהפיק את דפי האתר שלכם ללא ידע בתכנות ובאמצעות מספר תוכנות ליצירת תוכן אינטרנטי, כמו Word Press, Joomla, DotNetNuke וכו'.

עיצוב אתר ללא שפת תכנות

בהמשך, נציג ונסקור מספר תוכנות לעיצוב אתרים ללא קידוד. לפני הכניסה לסעיף זה יש צורך לדעת מהי מערכת ניהול תוכן או cms, ולאחר מכן נבחן חלק מה-cms הללו. CMS היא תוכנה המנהלת את המידע של אתר אינטרנט.

איך עיצוב אתרים ב-CMS מוכן (קוד פתוח)?

בעיצוב אתרים באמצעות CMS מוכן, ניתן להוריד את התבנית הרצויה לאתר ולהעלות אותה למארח. לשימוש בתוכנות לעיצוב אתרים מסוג זה יש יתרונות רבים, כגון:

 • שימוש ב-CMS מוכן אינו דורש ידע טכני.
 • עיצוב אתר באמצעות CMS עולה פחות.
 • מודולים או הרחבות מגוונים מאוד בתוכנות מסוג זה.
 • מערכת ניהול CMS היא פשוטה מאוד.
 • ישנם משאבים רבים לפיתוח מערכות מוכנות אלו באינטרנט.
 • היכולת לעדכן תוכנות אלו זמינה תמיד.
 • מבחינת זמן הכנה, אתרים מסוג זה מוכנים תוך שבוע.
 • יש הרבה מעצבים ומתכנתים עבור cms מוכנים.

כפי שאתה יכול לראות, ל-CMS יש יתרונות רבים. אבל יש לציין גם שלתוכנת עיצוב אתר זו יש חסרונות כמו אבטחה נמוכה ואי ספציפיות של האתר.

כעת, לאחר שהכרנו את המושג CMS, נבחן חלק מהם.

תוכנת עיצוב אתר DotNetNuke (DNN).

.NET Nuke (DNN) היא פלטפורמת קוד פתוח המשמשת לבניית ועיצוב אינטרנט המבוסס על תקני וטכנולוגיות NET. ה-DNN של Rahbaran היא מערכת ניהול התוכן החשובה ביותר המבוססת על טכנולוגיית .net.

תוכנת .net nuke לעיצוב אתרים

תוכנה זו היא אחת התוכנות הטובות ביותר הקיימות בתחום זה מבחינת שיקולי אבטחה, הרחבה ואקוסיסטם של אוספי מפתחים וכלי פיתוח הזמינים בשוק העולמי.

היתרונות של עיצוב אתרים בקוד הם:

מבוסס על טכנולוגיית NET

מבנה מודולרי כדי להקל על תהליך הפיתוח

שחרור גרסאות מעודכנות על ידי צוות הפיתוח

שוק גלובלי עבור מודולים, סקינים ותוספות

ניסיון בפריסה באוספים גדולים בארץ ובחו"ל

תוכנת הקוד הפתוח היא מערכת ניהול התוכן החשובה ביותר המבוססת על טכנולוגיית .net.

תוכנת עיצוב אתר ג'ומלה

ג'ומלה היא אחת מתוכנות ניהול התוכן הגמישות ביותר באתר. תוכנת עיצוב אתרים זו מאפשרת לך ליצור אתרים ואפליקציות ללא קידוד. ג'ומלה תומכת גם בתוכנת עיצוב אתרים פרסית. כמובן, יש לזכור שלמרות שלתוכנת עיצוב אתרים זו יש תכונות חיוביות רבות, יש לה גם חסרונות, כמו העובדה שלא ניתן לאשר אותה מבחינת אבטחה, כי היא אינה קניינית וקיימת אפשרות לשגיאות ובאגים. בּוֹ.

תוכנה לעיצוב אתרים וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (cms) לעיצוב, יצירה והשקה של אתר אינטרנט שתוכל לנהל את תוכן האתר שלך באמצעות תוכנת עיצוב אתרים זו.

גם אם אתה לא יודע על נושאי תכנות, אתה עדיין יכול לעצב אתר באמצעות וורדפרס . כמו כן, חברה זו סיפקה למשתמשים שלה תוספים שונים לתבנית וורדפרס, שבהם תוכל להשתמש כדי לבצע את השינויים הדרושים באתר שלך או להוסיף תכונות נוספות לאתר שלך.

תוכנת עיצוב אתר דרופל

דרופל היא מערכת קוד פתוח לעיצוב אתרים. מערכת ניהול תוכן דרופל משמשת לעיצוב כל מיני אתרים, חנויות מקוונות וכו'. ניתן להתקין את דרופל בכל שרתי האינטרנט. כמו כן , מערכת ניהול התוכן של דרופל כתובה בשפת PHP ומשתמשת במסד נתונים של MySQL.

עיצוב אתר אינטרנט

אמנם במבט ראשון תהליך עיצוב האתר נראה קשה וארוך, וההצלחה בו מצריכה לימוד מיומנויות מסוימות, אך לאחר שתכירו את המתיקות של העבודה הזו ותמשיכו במוטיבציה, תגיעו לעמדה מקובלת תוך תקופה קצרה של זְמַן. תהליך עיצוב והקמת האתר נעשה גם באמצעות תוכנת עיצוב אתרים, הבחירה באיזה סוג תלויה בתנאים והמתקנים הקיימים.