עיצוב ובניית אתרים לעסקים

עיצוב ובניית אתרים לעסקים – מהם ההשלכות על עתיד העסק שלך?

עיצוב ובניית אתרים לעסקים הפך לחלק בלתי נפרד בעידן בו אנו נמצאים "העידן הדיגיטלי". בכל יום אנו רואים את ההשפעה הגוברת של אתרי האינטרנט והמיידע האין סופי המצוי בעולם המקוון. ההשפעה המתרחבת בקצב הולך וגובר, בחיי היומיום שלנו כמעט בכל תחום ובוודאי על הצמיחה וההיפתחות של עסקים קטנים וגדולים. עיצוב ובניית אתר הינו תחום נרחב ומקיף של יכולות אינדיבידואליות  מבונה אחד לשני, שהובילה להיווצרותם של תחומים חדשים ושונים. אחת הדרישות ההולכות וגוברות היא, אחר חברות עיצוב ובניית אתרים לעסקים בטח לכאלו שזקוקים ומעוניינים לצמוח.

עיצוב ובניית אתרים לעסקים
עיצוב ובניית אתרים לעסקים

עיצוב ובניית אתרים לעסקים  – מהו עיצוב אתר?

 • אילו כישורים דורשת עבודה בעיצוב ובניית אתרים?
 • איך להיות מעצב אתרים?

במאמר זה מחברת WEBQUICK ברצוננו לענות על השאלות לעיל ולתאר עבורכם את עבודת עיצוב האתר מ-0 עד 100 ; אז הישארו איתנו עד סוף המאמר.

תוכן העניינים – שירות פיתוח – עיצוב – וקידום אתרי אינטרנט

 •  1 מהי עבודת עיצוב ובניית אתרים?
 •  2 מהם סוגי שיטות עיצוב האתר?
 •  3 מהן חובותיו של מעצב אתרים?
 •  4 אילו מיומנויות צריך בעיצוב ובניית אתרים?
 •  מהם 5 הגורמים החשובים בעיצוב ובניית אתרים?

מהי עבודה בעיצוב ובניית אתרים?

עיצוב אתר, במילים פשוטות, פירושו "יצירת דפי אינטרנט למטרות שונות"; אם ברצוננו לתת הגדרה מדויקת יותר לעיסוק שלנו, עלינו לומר שמעצב אתרים בעל הכישורים והידע שיש לו מעצב אתר אינטרנט שיכול להיות בעל מטרות מסחריות, חינוכיות, בידוריות וכו'. באופן כללי, לכל אתר יש שני חלקים "מראה" ו"פונקציונלי". האנשים שעובדים בחלק "המראה" של האתר נקראים מעצבי אתרים , והמתכנתים שעובדים בחלק "הפונקציונלי" של האתר נקראים מפתחי אתרים .

קרא עוד על : בניית אתרים לעסקים קטנים

מהן סוגי השיטות עיצוב ובניית אתרים לעסקים?

לעיצוב ובניית אתר לעסק, יש לפניכם 3 שיטות, אחת מהשיטות הללו דורשת ידע ומיומנויות תכנות, ובשתי השיטות האחרות תוכלו ללמוד עיצוב ובניית אתרים ללא צורך בידע בתכנות. בחלק זה של המאמר אנו מתכוונים להציג ולבחון את שיטות עיצוב ובניית אתרים שונות . שיטות אלו כוללות:

עוד על : קידום אתרים אורגני מקצועי

עיצוב ובניית אתרים עם בוני אתרים

אחת הדרכים הקלות ביותר לעצב אתר אינטרנט היא להשתמש באתרים בהם ממוקמים כלים שונים ותבניות מוכנות מראש כך שתוכלו לעצב את האתר הרצוי לכם בעזרת הכלים והתבניות הללו; באתרים אלו – שחלקם חינמיים (לא באמת אין חינם) – וחלקם בתשלום – פשוט יוצרים חשבון ואז בוחרים באחת מהתבניות שבהם ומתחילים לערוך ולהתאים אותה אישית; או שאתה יכול לעצב את האתר שלך בעצמך באמצעות הכלים והאלמנטים שהותקנו עבורך.

עיצוב ובניית אתרים לעסקים
עיצוב ובניית אתרים לעסקים – בניית אתר לעורכי דין

ראוי לציין שעקרונות העבודה של כל בוני האתרים הבולטים הם שימוש בשיטת הבנייה Drag&Drop; כלומר, אתם מעצבים את האתר שלכם על ידי בחירת אלמנטים שונים וגרירתם למקום הרצוי. כמו כן, יש לומר כי ישנם בוני אתרים שונים.

עיצוב אתר עם וורדפרס – עיצוב ובניית אתרים לעסקים

השיטה דרכה ניתן להיכנס לעבודת עיצוב אתר היא " שימוש בוורדפרס". אנא שימו לב ששיטה זו מקצועית ומורכבת יותר מהשיטה הקודמת, אך היא עדיין קלה יותר מהשיטה השלישית, כלומר עיצוב אתר עם קידוד, וצריך פחות זמן ללמוד ולשלוט בה.

אולי אתם תוהים מה זה וורדפרס? וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (Content Management System) שאתרים רבים בעולם (כ-65% מכלל האתרים בעולם) מתוכננים ונבנים בעזרת מערכת זו. לאנשים רבים בקהילה יש את הרעיון שאתרי וורדפרס הם אתרים פשוטים ושגרתיים, וזה לא כל כך נכון; כי הרבה אתרים מפורסמים, פופולריים ומורכבים בעולם נבנים בעזרת וורדפרס.

עוד על : קידום אתרי וורדפרס

בניית אתרים לעסקים – אתרים מקצועיים

אחד היתרונות הגדולים ביותר של וורדפרס הוא שיש לה תוספים מגוונים וחזקים המספקים הרבה תכונות פשוטות ומורכבות למעצבי אתרים. בהקשר זה, ככל שתצברו יותר ידע ומיומנויות בעבודה עם וורדפרס, תוכלו לעצב אתרים מקצועיים יותר; אתרים שאינם ניתנים לעיצוב בעזרת בוני אתרים, ומצד שני, דורשים זמן רב לעיצוב בקידוד, כאשר בעזרת וורדפרס ניתן לבנות אותם בזמן הקצר ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר.

עיצוב אתר עם קידוד – עיצוב ובניית אתרים לעסקים

השיטה האחרונה לעיצוב ובניית אתר – שהיא מסובכת יותר משתי השיטות הקודמות – היא עיצוב אתר עם קידוד. כדי לעצב אתר באמצעות קידוד, צריך לעבור הרבה הכשרות מיוחדות וגם לרכוש מיומנות גבוהה ב"תכנות אינטרנט". ראוי לציין שתכנות אתרים מחולקות לאזורים Front-End ו-Back-End, אשר:

עיצוב ובניית אתרים לעסקים

תכנות פרונט-אנד עוסקת בעיצוב האתר ויצירת החלק החיצוני שלו (החלק שהמשתמשים רואים ומקיימים אתו אינטראקציה).

תכנות אחורי עוסק בפיתוח אתר אינטרנט ובניית חלקים פונקציונליים והמבנה העיקרי שלו (החלק שאין למשתמשים גישה אליו ואינם יכולים לראות עבורם).

יצוין כי עיצוב ובניית אתרים או עיצוב ובניית אתרים קשורים לתכנות פרונט-אנד, ועל מנת שתוכלו לעצב אתר בעזרת תכנות אינטרנט יש להכיר את השפות והמסגרות של הפרונט- סיום סעיף ושימוש הם מגדילים את הכישורים שלך.

מהם התפקידים של מעצב אתרים?

כאמור, מעצב אתרים הוא מי שמעצב ומכין מראה של אתר אינטרנט או דף אינטרנט בעזרת כישוריו וידעו; זו הייתה הגדרה כללית לתפקיד של מעצב אתרים. בהמשך, בכוונתנו להציג בפניכם את חובותיו של מעצב אתרים על מנת לקבל מבט מפורט יותר על תפקיד זה. התפקידים של מעצב אתרים כוללים:

 • בחירת גופן
 • שימוש בצבעים הנכונים
 • בחירת צבעים ועיצובים על סמך זהות המותג ונושא האתר
 • קביעת כיוון עיצוב האתר
 • הכנת תמונות מתאימות לחלקים שונים בעיצוב
 • שימוש בשפת תכנות
 • אופטימיזציה של העיצוב לתצוגה במכשירים שונים

נסביר להלן את הדברים שהזכרנו:

בחירת גופן – עיצוב ובניית אתרים לעסקים

בחירת הגופן הנכון וקריאות הכתבים באתר הם אחד הגורמים החשובים ביותר שעל מעצב אתר להקפיד מאוד בבחירה ובשימוש. ישנם אתרים רבים בעלי עיצוב אטרקטיבי, אך בגלל הגופן הלא מתאים בו משתמש המעצב של אותם אתרים לעסקים, הוא אינו מושך משתמשים; מסיבה זו, מעצבי אתרים צריכים להיות זהירים בבחירת גופנים.

ראוי להזכיר כי על מנת לבחור את הגופן הנכון, יש לשים לב ל"זהות האתר" ול"שוק היעד" שצוין עבורו; למשל, אם מעצב רוצה לעצב אתר אינטרנט לעסקים, כדאי לו להשתמש בפונטים קלים לקריאה ורשמיים.

שימוש בצבעים הנכונים – פיתוח אתרים לעסקים

הצבעים המשמשים בעיצוב ובניית אתרים הם גורם חשוב נוסף אשר יעיל מאוד למשיכת משתמשים. על ידי שימוש בצבעים שונים ויצירת נושא כללי בפורמט האתר, מעצבי אתרים מסוגלים ליצור אתרים שכל המשתמשים – בכל טעם – ייהנו לעבוד בסביבה של אותם אתרים. הנקודה החשובה בבחירת הצבע היא שבדרך כלל השימוש בצבעים רכים יוצר תחושת רוגע אצל המשתמשים ועוזר להם לקבל חוויה נעימה באותם אתרים.

בחירת צבעים ועיצובים לפי זהות המותג ונושאי האתר

בין שאר המשימות המוטלות על מעצבי אתרים לעסקים ניתן למנות בחירה ושימוש בצבעים ועיצובים התואמים את "זהות המותג" ו"נושא האתר". לדוגמא, ישנם מותגים שונים אשר יש להם שילוב צבעים מסוים בלוגו שלהם ומשתמשים בשילוב הצבעים הזה בשיווק ובפרסום של העסק שלהם, לכן, מעצב אתר צריך לשים לב במיוחד כאשר הוא רוצה לעצב אתר עבור מותגים אלו. לוגו המותג והצבעים המשמשים בו, ולהשתמש בצבעים ועיצובים בצורת האתר של העסק שלך התואמים את לוגו המותג וזהותו של העסק שלך.

קבע את הכיוון של עיצוב האתר – פיתוח אתרים מקצועיים

עדיף למעצב אתר ליצור מפה שבה כל התפריטים הראשיים ותתי התפריטים, הכפתורים, סרגלי הצד, האלמנטים הדרושים לעיצוב וכו'. הדרך ברורה לו; כמו כן, הגדרת הכיוון של עיצוב האתר עוזרת למעצב לקבל סקירה של מה שהמשתמשים יתקלו ולשנות את מפת העיצוב בצורה כזו שמשתמשים יוכלו לגשת לתוכן או לחלק שהם צריכים בקלות ככל האפשר.

הכנת תמונות מתאימות לחלקים שונים בעיצוב

בחלקים שונים באתרי האינטרנט לעסקים, קיימות תמונות דוממות או נעות המעצימות את היבט היופי וכן המיתוג באתר, והבחירה והשימוש בתמונות אלו באחריות מעצבת האתר. מעצבי אתרים, כאשר הם מעצבים, צריכים להשתמש בתמונות הקשורות למדורים שונים ומתאימות גם למותג כדי ליצור הרמוניה והרמוניה נעימה למשתמשים; כמו כן, זכרו ששימוש בתמונות רלוונטיות ומתאימות יסייע גם לקידום אתרים של האתר.

שימוש בשפת תכנות – עיצוב ובניית אתרים לעסקים

כפי שהזכרנו לעיל, ישנן דרכים שונות לעצב אתר אינטרנט, כאשר 2 הראשונות שבהן – כלומר "עיצוב עם בוני אתרים" ו"עיצוב עם וורדפרס" – לא דרשו קידוד, אבל זכור שמעצב אתרים, בעת עיצוב אתר עם בוני אתרים או וורדפרס דורש לפעמים כישורי קידוד כדי להתאים אישית את העיצוב ולתקן באגים קיימים. כדי לתקן את הנאמר, מעצב אתרים לא צריך ללמוד תכנות אינטרנט בצורה מקצועית, אלא מספיקה לו רק היכרות בסיסית עם עקרונות ענף התכנות הזה.

אופטימיזציה של העיצוב לתצוגה במכשירים שונים

משימה חשובה נוספת של מעצב אתרים היא לייעל את העיצוב ל"תצוגה במכשירים שונים". בימים עברו, המכשיר היחיד שמשתמשים השתמשו בו כדי לגשת לאתרים שונים היה מחשב; אבל כיום משתמשים – במקום מחשבים – משתמשים בעיקר במכשירים אחרים כמו "סמארטפונים" ו"טאבלטים" כדי לגשת לאתרים שונים; מסיבה זו, מעצב אתרים חייב לייעל את העיצוב שלו כדי להציג את האתר במכשירים שונים – בגדלים שונים של עמודים – כך שמשתמשים יוכלו להשתמש באתר בצורה טובה ללא בעיות – ובכל מכשיר שיש להם. .

אילו מיומנויות צריך עיצוב ובניית אתרים?

כעת, לאחר שהכרנו את חובותיו של מעצב אתרים, הגיע הזמן להכיר את הכישורים הדרושים לעבודה זו ולבדוק אילו כישורים זקוק מעצב אתרים לצורך ביצוע תפקידו. הכישורים הדרושים כדי להיכנס לעבודה של עיצוב ובניית אתרים הם:

 1. עיצוב גרפי
 2. תכנות אינטרנט
 3. יש הבנה בסיסית במיתוג
 4. קולורולוגיה
 5. עבודת צוות

עיצוב גרפי – עיצוב ובניית אתרים לעסקים

המיומנות הראשונה והחשובה ביותר לה צריך מעצב אתרים היא "מיומנויות עיצוב גרפי"; כי המטרה העיקרית של עיצוב ובניית אתרים היא ליצור מראה יפה, נעים וידידותי למשתמשים; בעזרת מיומנויות עיצוב גרפי, מעצבי אתרים יכולים ליצור עיצובים משלהם לאתרי אינטרנט ולאחר מכן ליישם עיצובים אלו בעזרת כלים שונים (כגון: Adobe XD, Photoshop, Illustrator, Figma וכו').

תכנות אינטרנט

כישורי תכנות אתרים הם גם בין הכישורים עיצוב ובניית אתרים לעסקים צריך כדי לעצב אתר עם וורדפרס או קידוד. לא צריך ללמוד תכנות אינטרנט מקצועי כדי להיכנס ל"עבודת עיצוב ובניית אתרים בסניף וורדפרס"; אלא, מיומנות יחסית בזה – להתאים אישית את העיצוב – מספיקה לך; אבל אם אתה מתכוון להיכנס ל"עבודת עיצוב ובניית אתרים בתחום הקידוד", אתה בהחלט צריך ללמוד מיומנויות תכנות אינטרנט בצורה מקצועית ומ-0 עד 100. כדי ללמוד את המיומנות של תכנות אינטרנט על מנת לעצב אתר אינטרנט, עליך לרכוש את המיומנות של שימוש מלא בשפות HTML, CSS ו-JavaScript (JavaScript). כמו כן, כדי להתמקצע יותר בתחום זה, עליך לשלוט במסגרות כגון Bootstrap, React, Angular ו-Vue.

יש הבנה בסיסית במיתוג – עיצוב ובניית אתרים לעסקים

מיומנות נוספת שמעצב אתרים צריך להכיר היא "מיומנויות עיצוב המבוססות על מיתוג"; למעשה, בעזרת מיומנות זו, מעצב אתרים יכול לעצב לפי "תוכניות מיתוג" וגם ליהנות מ"עקרונות ויסודות המיתוג בעיצוב ובניית אתרים". לדוגמה, מעצב אתרים מקצועי, כדי לעצב את האתר של מותג גדול, חייב להשתמש בלוגו המותג ובצבעים המייצגים את אותו מותג, כך שהמשתמשים יושפעו מהמיתוג ברגע שהם נכנסים לאתר.

קולורולוגיה – עיצוב אתרים לעסקים

קולורולוגיה או פסיכולוגיית צבע היא אחת המיומנויות החשובות בתחום העיצוב ותתי הענפים שלו – כמו עיצוב ובניית אתרים לעסקים; המיומנות במדעי הצבע מאפשרת למעצב האתר לבחור "ערכת צבעים" מתאימה ואטרקטיבית לאתר כך שבביקור הגולשים באתר יעמדו בפני סביבה נוחה ומרגיעה ונהנים מהעיצוב. (בהמשך תכירו את הרעיון של ערכת צבעים)

עבודת צוות – חברת עצוב ובניית אתרים לעסקים

פרויקטים רבים של עיצוב ובניית אתרים גדולים דורשים יותר ממעצב אתרים אחד בשל גודלו הגדול של הפרויקט. מסיבה זו, מעצבי אתרים לעסקים חייבים לפתח מיומנויות עבודת צוות ולהיות מסוגלים להשלים פרויקטים גדולים עם עמיתיהם. מצד שני, עיצוב ובניית אתרים הוא רק אחת מהמשימות שצריך לעשות כדי להשיק את האתר במלואו; לכן, מעצבי אתרים חייבים להיות בקשר רציף עם צוותים אחרים המעורבים בהקמת אתר אינטרנט (כולל צוות התכנות Back-End).כדי לתקשר טוב יותר עם עמיתים ולקדם את מטרות הפרויקט – אתה צריך לפתח מיומנויות עבודת צוות.

 1. הוראת הצלחה בעבודת צוות – עקרונות בניית הצוות (+)
 2. הקניית מיומנויות תקשורת אפקטיביות בארגונים (+)
 3. הדרכת ניהול שינויים ויישומה בארגונים (+)
 4. הדרכת ניהול סכסוכים – קליק.
 5. סדרת אימונים לפיתוח מיומנויות אישיות (+)
 6. מהם הגורמים החשובים בעיצוב ובניית אתרים?

עיצוב ובניית אתרים לעסקים

כל אתר עסקי, בהתבסס על ייעודו ויישומו, זקוק למאפיינים ומתקנים שונים שמעצבי אתרים חייבים לכלול את כולם בעיצובם מבחינת המראה, כך שמפתחי אתרים יוכלו לשלב את המבנה הראשי של האתר עם החלקים המעוצבים והמשתמשים יוכלו כמו כן להשתמש במתקנים המוצבים באתר של העסק במלואם; אבל יש גם גורמים לעיצוב ובניית אתרים שהם כלליים וכל מעצבי אתרים – בכל העולם – חייבים לעקוב אחר הגורמים הללו כדי למשוך יותר קהלים לאתר ולהפוך אותו לידידותי למשתמש. בסעיף זה אנו מתכוונים לבחון את הגורמים החשובים בעיצוב האתר לעסקים – שהם הכרחיים וחשובים מאוד  גורמים אלו הם:

 • סידור אלמנטים (פריסה)
 • שימוש בתמונות
 • היררכיה חזותית
 • ניווט
 • סכמת צבעים
 • טיפוגרפיה
 • קְרִיאוּת
 • עיצוב פלטפורמת תוכן
 • עיצוב רספונסיבי

סידור אלמנטים (פריסה)

סידור האלמנטים פירושו "לעצב כיצד למקם ולמקם את החלקים השונים הקיימים באתר אינטרנט לעסקים". פריסת האתר היא אחד הגורמים החשובים ביותר שאתה – כמעצב אתרים – צריך לשים לב אליהם במיוחד. ככל שלאתר יש פריסה טובה יותר עבור האלמנטים שלו, כך הוא מושך יותר משתמשים; מכיוון שהוא אטרקטיבי עבורם הן מבחינת המראה והן מבחינת הפונקציונליות, הוא קל וידידותי למשתמש.

האלמנטים צריכים להיות מסודרים בצורה כזו שמשתמשים יכולים למצוא בקלות את התוכן או חלק מהאתר שהם צריכים רק על ידי התבוננות בהם. בחלק הקודם אמרנו גם שמעצב האתר חייב לייעל את העיצוב שלו למכשירים שונים, וחלק גדול מהאופטימיזציה הזו הוא "בהשפעת סידור האלמנטים"; שימו לב שכמות ה"שטח הלבן" שונה במכשירים שונים, וכדי לייעל אתרים יש למקם אלמנטים לפי כמות ה"שטח הלבן" הקיימת בכל מכשיר. (כדאי לציין ששטח לבן הוא אותו מרחב שיש למעצבי אתרים לסידור אלמנטים שונים).

שימוש בתמונות – עיצוב ובניית אתרים לעסקים קטנים

זה לא סוד ששימוש בתמונות באתרי אינטרנט הוא אחד הגורמים שהופכים אותן לאטרקטיביות למשתמשים; לכן יש חשיבות מיוחדת לבחירת התמונות המשמשות לעיצוב ובניית אתרים. באופן כללי, על מנת לבחור את התמונות הנכונות לעיצוב האתר שלכם, כדאי לשים לב לכמה נקודות פשוטות:

 • אין להעתיק את התמונות וצריכות להיות ספציפיות לאתר שלך.
 • השתמש בתמונות הקשורות לתחום העבודה שלך.
 • התמונות של המאמר צריכות להיות קשורות לתוכן שלהן.
 • השתמש בלוגו המותג ובזהותו בעיצוב התמונות שלך.

היררכיה חזותית של הצגת העסק

היררכיה חזותית היא "איך עיני המשתמשים נעות בדף האתר"; הבה נסביר זאת בצורה ברורה יותר עם דוגמה. באופן כללי, כאשר משתמשים נכנסים לאתר של עסק, הם עוקבים אחר דפוס ונתיב ספציפיים כדי לראות חלקים שונים באתר זה; לדוגמה, תנועת עיני המשתמשים בחלק העליון של אתרי אינטרנט היא בדרך כלל בצורה של Z, והם מסתכלים על החלק האמצעי והתחתון בצורה של F; בהקשר זה, כאשר אתה מעצב אתר כמעצב אתרים לעסקים, עליך למקם את האלמנטים העיקריים והמשניים במקומות הנכונים לפי נתיב זה – וההיררכיה הוויזואלית שעוברת המשתמשים – כדי שהמשתמשים יוכלו למצוא את החלק ביתר קלות. הם רוצים. מצאו ופתרו את הצרכים שלהם מהאתר העסקי.

יש לציין שאם ההיררכיה החזותית הזו לא תכובד, המשתמשים יתעייפו בקרוב מהגלישה באתר שלכם ויבקרו באתר אחר. שימו לב גם לנקודה זו, האלמנטים המוצבים בדרך לחזון המשתמשים הם למעשה מרכיבים מרכזיים ומעוררי השראה באינטראקציה של משתמשים אלו עם האתר, אשר משפיעים לטובה מאוד על המיתוג של אותו אתר.

ניווט – פיתוח אתרים ייחודיים לעסקים

כל אתר הוא כמו עיר קטנה שמשתמשים צריכים מפה ואלמנט להתמצאות כדי לעבור לחלקיו השונים, בהקשר זה, כאשר אתה מעצב אתר כמעצב אתרים, עליך לכלול אלמנטים ואלמנטים בעיצוב שלך. המשתמשים רואים אותם (ולוחצים עליהם) כדי שיוכלו לגשת בקלות לחלק שהם רוצים; ראוי לציין שניתן למקם את הכלים והאלמנטים הללו בחלקים שונים של אתר אינטרנט, כגון הכותרת העליונה, תפריטי הצד, או אפילו הכותרת התחתונה שלו (מקומות שבהם משתמשים מחפשים את הכלים והאלמנטים הללו יותר מחלקים אחרים), כך שהמשתמשים יכולים למצוא מאמר בהקדם האפשרי שהם צריכים או לגשת לחלק שהם מחפשים.

סכמת צבעים – עיצוב ובניית אתרים לעסקים

ערכת הצבעים היא למעשה אותו נושא המשמש בעיצוב האתר, והנושא הזה צריך להיות בעצם שילוב של הצבעים המשמשים בלוגו המותג וקשור לנושא האתר. בהקשר זה, כמעצבי אתרים, על מנת להשיג ערכת צבעים מתאימה, עליך למצוא את הצבעים המקוריים, הדומים והמשלימים של המותג הרצוי שלך מתוך פלטות הצבעים הקיימות באינטרנט, על מנת להשיג הרמוניה אצלך. עיצוב אתר. להתאים לזהות של אותו מותג; כמו כן, כדאי לזכור לאילו צבעים המשתמשים נמשכים במרחב הוירטואלי בכל תקופה ולהשתמש בצבעים אלו בהתאם לדברים שנאמרו בעיצוב האתר שלכם.

טיפוגרפיה – עיצוב אתרי אינטרנט לעסקים

טיפוגרפיה פירושה "בחירת הגופן המתאים לאתר". על מנת למשוך גולשים באתר חייב להיות גופן מתאים (טיפוגרפיה) וכפי שציינו קודם, בחירת הפונט הנכון היא אחת המשימות העיקריות של מעצב אתרים.

לפעמים עיצוב דורש ממעצב אתרים להשתמש בפונטים שונים כדי ליצור טיפוגרפיה מתאימה באתר האינטרנט שלו; אבל באופן כללי, אנו ממליצים לך להשתמש ב"גופן אחד" לטיפוגרפיה של חלקים שונים בעיצוב שלך כדי שההרמוניה שנוצרת בעיצוב האתר לא תסבול מהטרוגניות.

קְרִיאוּת

גורם חשוב נוסף בעיצוב ובניית אתרים לעסקים הוא "קריאות"; גורם זה מראה את חשיבותו כאשר משתמשים רוצים לקרוא משהו באתר שלך; לכן, כדאי להשתמש ב"גופן קריא בגודל מתאים" כדי למנוע עייפות של עיני המשתמשים; כמו כן, דבר נוסף שמגביר את קריאות האתר שלך הוא "לעמת צבע רקע לטקסט".

עיצוב פלטפורמת תוכן

כל המידע הקיים באתר העסקי נחשב כחלק מתוכן אותו אתר אינטרנט; במילים אחרות, התוכן של אתר אינטרנט יכול לכלול תמונות, סרטונים, תוכן ואפילו קבצי אודיו. בנוסף, כדאי לדעת שהקלף המנצח הגדול ביותר של אתר אינטרנט לעסק למשוך משתמשים הוא ה"תוכן" שלו. ככל שהתוכן באתר טרי יותר ומעניין יותר, כך גדל הסיכוי שמשתמשים ימירו מ"מבקרים פשוטים" ל"משתמשים נאמנים" עבור אותו אתר.

עיצוב ובניית אתרים לעסקים

ראוי להזכיר שאחריות יצירת התוכן אינה באחריותם של מעצבי אתרים, אלא "הכנה ועיצוב פלטפורמה מתאימה להצגת תוכן" היא באחריותם של מעצבי אתרים; מסיבה זו, גורם חשוב נוסף שכדאי לשים לב אליו בעיצוב ובניית אתרים הוא הכנת פלטפורמה מתאימה להצגת תוכן לגולשים.

עיצוב רספונסיבי- עיצוב ובניית אתרים לעסקים

רספונסיביות של אתר היא עוד תכונה או גורם חשוב שיש לו השפעה רבה על משיכת משתמשים – בעת השימוש באתר זה. כפי שהזכרנו בסעיפים הקודמים, כיום משתמשים מבקרים באתרים עם מכשירים בעלי מסכים בגדלים שונים; לכן, על מנת להגביר את שביעות רצון המשתמשים בזמן השימוש באתר, מעצב אתרים צריך לנצל את גורם ה"רספונסיביות" בעיצוב האתר שלו. ראוי לציין שעיצוב רספונסיבי לאתר כל כך חשוב שיש לו השפעה חיונית מאוד על ה-SEO של אותו אתר עסקי ועוזר להעלות את הדירוג של אותו אתר ב-Google