שיווק באינטרנט

קידום אתרים ושיווק באינטרנט – טקטיקות מומחה קידום אתרים מהם?

קידום אתרים ושיווק מתאר אוסף של טקטיקות וטכניקות שיווק מקוון ולא מקוון שניתן להשתמש בהן כדי להגדיל את התנועה לאתר שלך באינטרנט כדי שאנשים יוכלו למצוא אותו. אין ספק כי הפעולות השונות לקידום אתר מתאפיינים באיכותם על ידי היכולת האישית של מקדם כזה ואחר ואינם דומות, המשמעות לכך הינו התוצאה בפועל של האתר שלכם במנועי החיפוש של גוגל ועוד… ברמת העיקרון אסטרטגיות שיווק וקידום איכותיות נועדו לייצר תנועה ממוקדת (מבקרים שמתאימים לשוק היעד שלך) לאתר שלך, דבר חיוני לעסק מכיוון שהוא עוזר לייצר יותר לידים ויותר מכירות של מוצר או שירות. בהמשך מאמר זה , WebQuick מתכוון לבחון את הנושא לעומק ולספק פתרונות שימושיים לקידום ושיווק אתרים באינטרנט. תישאר איתנו.

איך מקדמים ומשווקים אתרים באינטרנט נכון?

זה לא משנה אם יש לך עסק ביתי דרך בלוג או אתר מסחר אלקטרוני או עסק שירות כמו חברה, אתה לא יכול פשוט ליצור אתר, להוסיף תוכן ולקוות שהלקוחות ימצאו אותו. אם המטרה שלך היא להגדיל את המכירות , אתה צריך גם לשפר אותו. גוגל בדרך כלל מציגה רק 10 תוצאות לכל דף של תוצאות חיפוש, ורוב האנשים מפסיקים לגלוש לאחר שראו את הדפים הראשונים. ללא אסטרטגיית קידום אתרים, הלקוחות הפוטנציאליים שלך עשויים למצוא את האתרים של המתחרים שלך לפני שהם מוצאים את שלך, והמשמעות לכך היא שהעסק או השירות שלך כלל לא קיים מבחינתם.

שיווק באינטרנט

קידום אתרים אורגני

ישנן אסטרטגיות רבות לקידום האתר שלכם, שאחת מהן היא קידום אתרים אורגני שזה למעשה דחיפה של האתר במעלה התוצאות של מנועי החיפוש בשאיפה לדף הראשון ו או לתוצאה הראשונה בשיטתיות ובעקביות . האסטרטגיות לקידום יעיל שאנו מיישמים ידועות ביחד בשם אופטימיזציה של אתרים וישנן דרכים רבות לעשות זאת.

 בואו ניקח דוגמא לרגע מהמציאות העסקית – נניח שננסי וויקטוריה מנהלות חברת קייטרינג ביתי בNew York –   שמתמחה בקייטרינג לקבלת פנים לחתונה. הם יוצרים עם תמחור, תפריטים ומיקומים אפשריים, וממשיכים אסטרטגיית פרסום רב-כיוונית. לא רק שננסי מספרת למעגלים החברתיים שלה על האתר העסקי שלה, היא גם מפעילה את  Google Ad  כדי לקדם את האתר למקומיים אחרים ב New York –  .
וויקטוריה מנהל ערוץ יוטיוב מסחרי ופרופילי מדיה חברתית עם פלטפורמות מרכזיות כמו פייסבוק וטוויטר. הוא מתחיל לפרסם סרטונים מאחורי הקלעים מהמטבח ביוטיוב, ותוך כדי כך צובר עוקבים ביוטיוב, בפייסבוק ובטוויטר. מכיוון שאף אחד מהם אינו בעל ניסיון בקידום אתרים במנועי חיפוש (SEO), הם שוכרים מומחה קידום אתרים המתמחה בתחום מנועי החיפוש לביצוע עבודת קידום אתרים הכוללת פרסום מאמרים הקשורים לאופטימיזציה של מילות מפתח בבלוג האינטרנט. אתר וקבל קישורים נכנסים מ- אתרים בעלי דירוג גבוה אחר וכל האסטרטגיות הללו ביחד עוזרות לעסק שלהם לדרג בעמוד הראשון של תוצאות מנועי החיפוש של גוגל עבור מילות מפתח הקשורות לחברת הקייטרינג שלהם, מה שעוזר להם לקבל יותר תנועה לאתר שלהם ויותר הכנסות. 

סוגי קידום אתרים

ניתן לקדם אתרים באינטרנט ובאופן לא מקוון. אבל בין שתי השיטות הללו, יש אינסוף טכניקות לשיפור האתר שלך ושיטות חדשות צצות כל הזמן.

קידום אתרים ושיווק באינטרנט

טכניקות פרסום באינטרנט כוללות:
אופטימיזציה למנועי חיפוש: קידום אתרים כרוך בהוספה של אתר האינטרנט שלך לאינדקס על ידי מנועי החיפוש ודירוג גבוה בתוצאות של מנועי החיפוש. אסטרטגיות קידום אתרים כוללות פיתוח תוכן, שיפור מבנה האתר באמצעות שינויי קוד, שילוב מילות מפתח רגילות לחיפוש בתוכן ומטא נתונים המשמשים את מנועי החיפוש לאינדקס האתר שלך, ובניית קישורים נכנסים (לדוגמה, על ידי בקשה מאתרים מוסמכים להציג את כתובת האתר שלך באתר שלך) .
שיווק בדוא"ל: שיווק בדוא"ל כרוך בקבלת אישור מאנשים שמתעניינים בעסק שלך ושליחת אימיילים רגילים על נושאי עניין (למשל מכירת מוצר ). הוא משמש בדרך כלל ליצירת תשוקה, למשוך לקוחות ולבצע מכירות באמצעות רשימות דוא"ל.

שיווק תוכן באינטרנט


שיווק תוכן כולל יצירת פוסטים בבלוג שלך או בבלוג של חברה אחרת (הידוע גם בשם "בלוגים אורחים"), מסמכים שפורסמו באינטרנט או זמינים להורדה מהאתר שלך, או תוכן אינטרנט רלוונטי אחר כדי למשוך לקוחות ומכירות פוטנציאליים ולקדם את העסק שלך.
שיווק במדיה חברתית: זה כולל יצירת פרופילים בפלטפורמות המדיה החברתית הגדולות ושמירה על נוכחות פעילה ומועילה על ידי פרסום טקסט רלוונטי ומושך (לדוגמה, תחרות קידום מכירות המתנהלת באמצעות טוויטר) או תוכן ויזואלי (כגון תמונות אינסטגרם או סרטוני YouTube).
שיווק דיגיטלי: שיווק דיגיטלי מבוסס בדרך כלל על פרסום בתשלום או לא בתשלום המקדם את אתר העסק שלך. פרסום יכול ללבוש צורות רבות, כולל מודעות באתרי מדיה חברתית, מודעות באנר לאתר שלך המופיעות מעל או בצד של אתרים אחרים, או מודעות חיפוש בתשלום המאפשרות לאתר שלך להופיע בתוצאות של מנועי החיפוש שמופיעות כאשר משתמשים מחפשים מונחים. זה קשור לעסק שלך.
פודקאסט: פודקאסטים הם קובצי אודיו הזמינים להזרמה או הורדה. אתה יכול לארח פודקאסט משלך או להיות אורח בתוכנית של מישהו אחר ולהפנות מאזינים לאתר שלך.

קידום אתרים לא מקוון

טכניקות קידום מכירות שאינן מצריכות את האינטרנט כוללות:
דיוור ישיר: אלו חומרי קידום מכירות פיזיים הנשלחים בדואר (לדוגמה, קטלוגים של מוצרים או גלויות) לנמענים ממוקדים עם קריאה לפעולה. (לדוגמה, כדי לבקר באתר אינטרנט או לקנות מוצר עונתי באינטרנט).
מודעות מודפסות: הדפס את המודעות שלך בעיתונים או במגזינים. פרסום במקומונים בדרך כלל זול יותר מפרסום בעיתונים ארציים.
מודעות טלוויזיה ורדיו: אם יש לך את התקציב, שלם כדי להציג מודעה בטלוויזיה או בגלי השידור. זכור שספוט טלוויזיה הוא בדרך כלל יקר יותר מספוט רדיו.
הודעות לעיתונות: הודעה לעיתונות היא מסמך המדגיש את העסק, את המוצרים והשירותים שלו. לאחר יצירת ההודעה, שלח אותה לעיתונים או לתחנות רדיו לפרסום.
רשתות : שתף את כתובת האתר של העסק שלך באופן נרחב, בין אם מפה לאוזן או באמצעות כרטיס ביקור, בין הרשתות העסקיות והאישיות שלך.
כתיבת מאמרים: כתוב למגזינים או לפרסומים מודפסים אחרים ואולי תוכל לקשר לאתר שלך.
תערוכות: אנשי מקצוע מהתעשייה משתתפים באירועים האלה, אז זו הזדמנות מצוינת לדבר עסקים ולחלק כרטיסי ביקור המכילים את כתובת האתר שלך.
מפה לאוזן היא שיטת שיווק קלה ויעילה, אך לרוב היא לא מנוצלת. לפני שאתה משקיע בצורות אחרות של קידום אתרים, שתף את כתובת האתר של העסק שלך עם החברים, המשפחה והעסקים שלך. בחר כתובת אתר קצרה לעסק שלך לפרסום אתר מפה לאוזן.

כיצד לשדרג אתר אינטרנט

בצע את העצות הבאות כאשר אתה מתכנן לשווק את האתר שלך:
זהה את שוק היעד שלך: מיליון מבקרים לא אומרים כלום אם אף אחד מהם לא מתעניין במה שיש לך להציע. המטרה שלך צריכה להיות להגדיל את המבקרים בשוק היעד שלך, אנשים שמגיעים ממיקום דמוגרפי ומיקום ספציפי עם תחומי עניין ותקציבים ספציפיים ויש להם סיכוי גבוה יותר לקנות. היכרות והבנה של שוק היעד שלך, כולל מי הם, היכן אתה יכול למצוא אותם ומה הם רוצים, תאפשר לך לפתות את המבקר הפוטנציאלי שלך לאינטרנט. האתר שלך ייפסק.

קידום אתרים ושיווק באינטרנט

קח גישה משולבת: גיוון באסטרטגיות קידום האתרים שבהן תוכל להשתמש מבלי להציף את עצמך. לדוגמה, אינך צריך להיות נוכח בכל פלטפורמת מדיה חברתית. למעשה, שמירה על נוכחות שימושית בהזדמנות אחת בלבד יכולה להיות יעילה יותר מפרסום תוכן לא רלוונטי במספר הזדמנויות.
קדם את מיקום השוק שלך: אם השוק שלך לא נמצא בטוויטר, אין צורך לצייץ. כאשר שוקלים כיצד והיכן לקדם את האתר שלך, חשבו לאן יגיע שוק היעד שלכם כדי למצוא מידע ומשאבים הדומים למה שאתם מציעים, רק על ידי בדיקה באתרים אחרים או רשתות חברתיות. אל תשלם, אלא גם בדוק. משאבים לא מקוונים, כגון קבוצות ומדיה מודפסת. לדוגמה, אם יש לך בלוג כושר לאמהות עם ילדים צעירים, תמצא הצלחה רבה יותר על ידי בדיקת בלוגים אחרים של אמא או במגזינים ממוקדי אמא ובקבוצות מקוונות. את תצליחי יותר אם האפשרויות האלו שלפניך יתאימו במיוחד לאמהות שרוצות להיכנס לכושר.
עקוב אחר המאמצים שלך: אם אתה יודע אילו מודעות פועלות ואילו מודעות חסרות תועלת, תחסוך זמן וכסף. לדוגמה, בדוק באופן קבוע את הנתונים הסטטיסטיים של האתר שלך באמצעות כלים כמו Google Analytics כדי להבין כיצד אנשים משתמשים במנועי חיפוש כדי למצוא את האתר שלך, ולאחר מכן התאם את שיטות קידום האתר שלך באופן מסונכרן.